Skip to Content

FAQ


1.  Czy Tanzania jest bezpieczna?

Tak. Nawet bardzo. Uważamy, że jest to świetne miejsce, aby rozpocząć przygodę z Afryką.


2.  Czy Tanzania jest droga?

Zakwaterowanie jest w średnich cenach, natomiast jedzenie, szczególnie lokalne, jest smaczne i bardzo tanie. Niedrogie są też owoce.


3.  Czy muszę się szczepić?

Zazwyczaj zalecane szczepionki lub dawki przypominające: dTap (tężec, błonica, krztusiec), wzw t. A, dur brzuszny.


4.  Czy mam wziąć gotówkę?

Co do zasady nie ma potrzeby zabierania gotówki. W Arushy jest kilka bankomatów, w których działają karty międzynarodowe. W każdą wyprawę warto jednak zabrać 100-200 usd na awaryjne sytuacje.


5.  Czy będziemy mieli zasięg/roaming oraz internet?

W Arushy tak, zarówno roaming jak i wifi w hotelu. Po drodze będziemy łapali sygnał, ale raczej będziemy offline. Zachęcamy do takiego podejścia. Będziemy mieli awaryjną kartę tanzańską.


6.  Czy muszę mieć prawo jazdy?

Jedna osoba z samochodu musi mieć międzynarodowe prawo jazdy. Jeśli czujesz się na siłach prowadzić to zabierz prawo jazdy (międzynarodowe - książeczka).


7.  Czy droga jest wymagająca?

Tak. Niektóre odcinki drogi są niewygodne i wymagające. Sama jazda po Parku jest dosyć prosta, ale część dróg może być wyboista. 


8.  Czy spanie w namiocie w Serengeti jest bezpieczne?

Tak. Zwierzęta nie podchodzą do ludzi. Po zmroku zaleca się pozostanie w namiotach.


9.  Czy na obozowiskach w Serengeti są łazienki?

Będziemy spali na tzw. „obozowiskach specjalnych”. To droższa opcja od „obozowisk publicznych”. Są to na ogół wyznaczone miejsca w dziczy, bez łazienek i bez dostępu do wody. W samochodach mamy zbiorniki wody do gotowania i mycia. W ciągu dnia będziemy robili przerwy na prysznic. Będziemy mieli przenośną toaletę (namiot).


10. Jaka będzie pogoda?

W Tanzanii zawsze jest ciepło. Przełom stycznia i lutego to ciepłe dni (25-30stopni) oraz ciepłe noce (około 20 stopni). To przerwa pomiędzy „krótkimi deszczami”, a „długimi deszczami”. Spodziewamy się dużo słońca z okazjonalnym deszczem.


11.  Czy to dobry okres na odwiedzenie Serengeti i jeziora Natron?

To jeden z najlepszych okresów. Jest mniej turystów niż w porze całkowicie suchej, wszystko jest bardzo zielone, a w okolicach jeziora gromadzi się najwięcej flamingów.


12.  Czy będę spać z kimś w namiocie?

Każdy samochód jest wyposażony w dwa namioty na dachu. To daje 8 miejsc do spania w czterech namiotach. Ja będę spał na dole, może ktoś jeszcze więc jeden lub dwa namioty będą do użytku jednoosobowego.


13.  Czy mogę być sam/sama w pokoju?

Tak. Za dopłatą możemy przygotować taką opcję.


14.  Czy jedzenie może być w wersji wege/wegan?

Tak. Oczywiście.


15.  Co mam ze sobą zabrać? 

Osoby zdecydowane dostaną od nas listę rzeczy, które powinny i które rekomendujemy aby zabrać.